Radnice představila podnikatelům záměry s břeclavským zámkem

V pondělí 1. dubna se na břeclavské radnici sešli podnikatelé, kteří působí v okolí zámku, nebo zde vlastní nemovitosti. Zástupci města jim představili své záměry s rekonstrukcí zámku, i to, jaký to na jejich podnikání může mít dopad.

Architekt Libor Foukal, autor projektu na komplexní revitalizaci zámeckého areálu, krátce připomněl jeho historii a nastínil jednotlivé etapy budoucích prací.
Město má v současné době požádáno o dotaci z rozpočtu Jihomoravského kraje (na opravu jižní věže zámku) a o dotaci z ministerstva pro místní rozvoj (na rekonstrukci přízemí jižního křídla). Pokud vše půjde podle plánu, mohlo by se letos na podzim zažít s budováním nových inženýrských sítí a první etapa rekonstrukce zámku by začala v roce 2020.
Zámecký areál má pro život Břeclavanů zásadní význam, pořádají se zde největší kulturní akce (Svatováclavské slavnosti, Moravské dny, Slavnosti břeclavského piva), stále více návštěvníků lákají i menší akce a koncerty na Cyklosféře nebo v zahrádce U Kapra. Oblíbeným lákadlem je také vyhlídka na zámecké věži. V průběhu roku tak zámeckého areálu zamíří zhruba 40 tisíc návštěvníků.

Zámek projekt1.jpg

2. 4. 2019