Rajská Břeclav nabídne Hrubešovou v zástěře i jazzmana Lipu

Slavnosti rajčat v Břeclavi, které v sobotu 11. srpna opět oživí historickou ulici u synagogy, oslaví své pětileté výročí se zvučnými jmény i různorodými kulinářskými zážitky. Poprvé bude na akci více než třicet vybraných restaurací, obchodů se zdravou výživou a prodejců zeleniny. Mezi novinkami na ochutnávku se zaskví národní kuchyně z Mexika, Maďarska, Guatemaly nebo Ruska. Rajčata opět nebudou chybět v sušené, grilované, nakládané nebo tekuté podobě.

O zahájení festivalu jídla zahaleného do červené barvy se v 10 hodin postará cimbálová muzika Břeclavan, kterou na pódiu po poledni vystřídá kuchařská show charismatické herečky Markéty Hrubešové. Hudebně se pak o slovo přihlásí Midnight Coffee Session z Brna kombinující cimbál a jazz. A právě jazzové legendě bude patřit i závěr akce, konkrétně Petru Lipovi. Tento zpěvák, hudebník a dramaturg Bratislavských jazzových dní zahraje se svou kapelou od 15 hodin.

Rajská Břeclav.jpg

Pro děti bude přichystaný dětský koutek mateřského centra Lvíček Dyjáček, o zábavu se postará i pouliční cirkus Kašpaři. Naučí děti žonglovat s rajčaty, z balonků jim vykouzlí cokoliv a budou skákat i přes cuketovou špagetu jako přes švihadlo. V synagoze budou vystaveny vybrané kuchařky z městské knihovny, v nichž se mohou návštěvníci inspirovat. V historické budově si mohou lidé odpočinout i u filmu o rajčatech. 

Vstupné se na Rajskou Břeclav, jak zní podtitul akce, tradičně neplatí.