Rekonstrukce břeclavského koupaliště se protáhne

Město Břeclav vypíše novou zakázku na dodavatele stavby městského koupaliště a krytého bazénu. Původní výběrové řízení zrušil městu Úřad pro ochranu hospodářské soutěže na základě podání firmy Yucon CZ.

Město obdrželo v zadávacím řízení celkem tři nabídky, z toho jedna byla vyloučena pro neúplnost. Nejnižší cenu nabídla společnost Metrostav - DIZ, druhá skončila společnost GEOSAN group.

Výběrové řízení pro Břeclav připravovala advokátní kancelář Havel a Partners. „Postupovali jsme podle jejich doporučení, v některých oblastech jsme šli dokonce nad rámec zákona – například při požadované kvalifikaci 7 let namísto zákonných pěti a hodnota zakázky, která má podle zákona být zhruba polovina objemu, byla stanovena na 200 milionů korun,“ uvádí vedení města. Antimonopolní úřad vytknul městu Břeclav pouze spojení podmínek v zadávací dokumentaci.

„Byli jsme postaveni před rozhodnutí, zda podat rozklad proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, nebo to rozhodnutí skousnout a vyhlásit výběrové řízení znovu. Vzhledem k tomu, že úspěch je u této instituce vždy nejistý, volíme variantu, která ušetří zhruba půl roku času, protože nechceme soutěžit v situaci, kdy se stavební trh oklepe a ceny půjdou zase raketově nahoru, jako tomu bylo v minulých letech,“ zdůrazňuje vedení města s tím, že vypsání nového výběrového řízení neznamená, že se s rozhodnutím ÚOHS ztotožňuje. Při rozhodnutí však upřednostnilo časové hledisko.

„Cílem je vybrat firmu, která takovou stavbu zvládne bez problémů. K postupu úřadu mám osobně výhrady. Z praktických důvodů jsme se rozhodli k nové zakázce,“ uvádí místostarosta Jakub Matuška, který je zodpovědný za městské investice.

Nové výběrové řízení by měla vyhlásit Rada města v červenci, předpoklad ukončení tendru je říjen. Město připravuje rekonstrukci od roku 2020, bazény jsou v havarijním stavu. Rekonstrukce je rozpočtována na 553 milionů korun.