Reprezentanti už ladí formu v Břeclavi

Česká hokejová reprezentace do 18 let se od úterý 1. srpna už připravuje na nadcházející Memoriál Ivana Hlinky na břeclavském ledě.

Nově vytvořená osmnáctka pod vedením trenérů Davida Bruka, Tomáše Martince a Petra Studničky už má za sebou dvě soustředění a také dvě přípravná utkání. Čeští mladíci se představili ve Švýcarsku, kde svedli dvě pořádně vyrovnané bitvy. Nejprve prohráli 1:2, v odvetě zvítězili 4:3. Právě Švýcaři budou prvním soupeřem našich hráčů v základní skupině turnaje (v pondělí 7. srpna v 19 hodin).

Dalšími soupeři Čechů budou Švédové (úterý 8. srpna) a Američani (středa 9. srpna). V obou týmech najdeme několik známých jmen. Švédské juniory vede zkušený kouč Torgny Bendelin, jeho asistentem je Niclas Hävelid, jenž hrával v NHL a je olympijským vítězem z Turína 2006. V týmu je pět hráčů, kteří si letos zahráli na MS osmnáctek na Slovensku - Adam Boqvist, Adam Ginning, Oskar Bäck, David Gustafsson a Jacob Olofsson.

Trenér Američanů Clark Donatelli si během aktivní kariéry zahrál MS 1985, na Memoriálu Ivana Hlinky vedl tým už dvakrát. Své umění předvedou v Břeclavi i potomci někdejších hvězd NHL Philipp Lapointe, Christian a Cole Krygierové nebo Ryan Savage.

Letos si mohou fanoušci v Břeclavi zakoupit i permanentní vstupenky za 250 korun, které platí také na přípravný zápas s Kanadou. Denní vstupné bude vždy platit na oba zápasy (80 Kč), děti do 130 centimetrů budou mít vstup zdarma.

hlinka_web.jpg