Samoplátce od zítřka vyšetří i břeclavská nemocnice

Od úterý 5. 5. se budou moci ve stanu před břeclavskou nemocnicí nechat na COVID-19 vyšetřit také samoplátci. „Lidé mi volali s tím, jestli by bylo možné nechat se na koronavirus vyšetřit blíže než v Brně nebo ve Znojmě. Podal jsem proto žádost o možnost testování v Břeclavi na krizový štáb Jihomoravského kraje. Těší mě, že nám Jihomoravský kraj vyhověl,“ potvrdil břeclavský starosta Svatopluk Pěček.

Jihomoravský kraj tak vyslyšel prosby zejména osob, které pendlují mezi státy v rámci své pracovní činnosti.

Břeclavská nemocnice bude zájemce testovat ve všední dny od 8 do 16 hodin. K vyšetření PCR (výtěr nosohltanu) se lidé musí objednat na telefonu 519 315 101 (rovněž ve všední dny od 8 do 16 hodin). Při odběru je nutné uvést jméno, rodné číslo, adresu, zdravotní pojišťovnu, telefonní kontakt a e-mail. Cena za vyšetření je 2 900 korun a lze platit pouze kartou. Výsledek samoplátci obdrží do 72 hodin. Příjezd je možný pouze v autě, zdravotníci vyšetří člověka přes okénko.
Nadále však mohou do odběrového stanu chodit i lidé se žádankou od praktického lékaře či z krajské hygienické stanice. Pro ně je stan otevřený denně od 8 do 16 hodin.

nem01.jpg

nem02.jpg