Senioři budou mít nové, praktičtější koupelny

Obyvatele Domu s pečovatelskou službou ve Staré Břeclavi čeká náročné období. V nejbližších dnech zde totiž začne provozně náročná rekonstrukce koupelen. Výsledek ale přinese větší komfort a především jejich bezpečnější užívání.

S plánovaným průběhem prací seznámili obyvatele Domu s pečovatelskou službou v pátek 20. dubna místostarosta Jaroslav Válka a ředitel Domova seniorů David Malinkovič. „Peníze na rekonstrukci máme připravené, všechno, co jsme vám slíbili, se bude realizovat. Víme, že rekonstrukce koupelen je nutná. Zaměříme se při ní především na funkčnost a bezbariérovost,“ ubezpečil obyvatele DPS místostarosta Jaroslav Válka.

Dočasné nepohodlí, zvýšená hlučnost a prašnost budou vykoupeny budoucím větším komfortem a bezpečnějším užíváním. „Nové koupelny budou bezbariérové, nevyhovující vany nahradí sprchové kouty. Záchody budou vyvýšené, budou k dispozici madla. Vyměníme také umyvadla, kachličky, budete mít k dispozici přípojku pro pračku,“ upřesnil rozsah rekonstrukce ředitel Domova seniorů David Malinkovič. Celá akce bude dokončena v červenci.