Seniorské taxi zajistí Domov seniorů

Taxi pro seniory bude od pondělí 7. října provozovat břeclavský Domov seniorů. Podmínky pro občany zůstávají stejné jako doposud. Stejné je i telefonní číslo, na kterém si mohou službu objednat - 734 695 760.

Rada města Břeclavi ve středu 2. října schválila dohodu o ukončení smlouvy s dosavadní provozovatelkou seniorského taxi. Službu bude nadále poskytovat příspěvková organizace města Domov seniorů Břeclav. Výhodou nového provozovatele bude zastupitelnost řidičů i vozidel.

Senior taxi je určeno lidem starším 65 let nebo hendikepovaným občanům, kteří vlastní průkaz ZTP a ZTP/P (bez omezení věku). Slouží k přepravě pasažérů po městě Břeclavi na určená stanoviště (městský úřad, Okresní správa sociálního zabezpečení, Úřad práce, nemocnice, poliklinika, pošty, hřbitovy, knihovny, lékárny a ostatní lékaři na území města Břeclavi) pouze v pracovní dny a to v době od 7.00 hodin do 16.00 hodin. Podmínkou je však platný průkaz Senior taxi. Ten si lze vyřídit vždy v pondělí a ve středu na Městském úřadě v Břeclavi (Oddělení sociálních věcí – úsek sociálních služeb, kancelář číslo 136).

3. 10. 2019