Slepice ze sídliště v Břeclavi se stěhují

Po téměř devíti měsících se slepice z největšího břeclavského sídliště Na Valtické stěhují do nového působiště v Jílovém u Prahy.

„Skoro nikdo nevěřil, že slepice na sídlišti přežijí, ale opak je pravdou. Bezmála devět měsíců provozu biotejneru se slepicemi ukázalo, že kuchyňské zbytky chtějí třídit také obyvatelé na sídlišti,“ zdůraznil místostarosta Břeclavi Jakub Matuška.

„Chtěli jsme tímto projektem zpopularizovat téma zpracování bioodpadu a jeho třídění, a můžeme říct, že slepice zafungovaly jako správný marketingový nástroj, který lidem ukázal cestu. Rodiče s malými dětmi nebo starší obyvatelé si zvykli nosit zbytky z kuchyní do biotejneru, a to byl náš cíl,“ upřesňuje Matuška. Biotejner na kuchyňské zbytky na sídlišti Na Valtické zůstává.

Slepice odjely z Břeclavi ve čtvrtek 18. června v 10:00 h. a vyprovodil je místostarosta Jakub Matuška. Do svého nového působiště v Jílovém u Prahy budou umístěny v úterý 23. června 2020. Nezbývá tedy, než jim poděkovat za propagaci třídění kuchyňských zbytků na sídlišti a popřát šťastnou cestu.

P1010638.jpg

2.jpg