Smuteční síň byla slavnostně otevřena

Ve čtvrtek 6. září byla slavnostně otevřena nová smuteční síň na městském hřbitově. Zájemci si ji mohou prohlédnout tento čtvrtek 13. září od 9.00 do 11.00.

Původní smuteční místnost ze 60. let minulého století již byla nevyhovující a byla vloni na začátku léta zbořena. Na jejím místě vyrostla během 14 měsíců moderní stavba podle projektu břeclavského architekta Libora Foukala. Nová smuteční síň má kapacitu 120 smutečních hostů, kteří mají k dispozici také kryté venkovní čekací prostory. Moderní provozní zázemí má samozřejmě k dispozici i pohřební služba. Součástí stavby byly i nové komunikace v areálu hřbitova, nová výsadba zeleně, včetně vzrostlých stromů. Náklady na největší investiční akci tohoto volebního období přesáhly 45 milionů korun.
"Téměř padesát milionů korun se dá investovat různě, ale myslím, že investice do smuteční síně má také další rozměr. Technický stav staré budovy dávno neodpovídal požadavkům. Myslím, že nová smuteční místnost je stavbou, která je hodna 21. století," uvedl před slavnostním přestřižením pásky starosta města Pavel Dominik.

DSC_1863.JPG

DSC_1885.JPG

Smuteční síň 1.jpg