Sportovkyní Břeclavska je opět stolní tenistka Adámková

Stolní tenistka MSK Břeclav Karin Adámková obhájila prvenství v anketě Sportovec okresu za rok 2018.

Výsledky tradiční ankety, kterou pořádá Regionální sdružení České unie sportu, byly slavnostně vyhlášeny v úterý 26. února na mikulovském zámku. Karin Adámkovou, trojnásobnou akademickou mistryni ČR a účastnici mistrovství světa i Evropy, na pomyslné stupně vítězů doprovodila veslařka SVK Břeclav Markéta Nedělová a brankář házenkářského týmu Legata Hustopeče Jiří Bavlnka.

V kategorii talentů do 20 let zvítězila cyklistka Sportcomplexu Břeclav Anna Jaborníková, čtyřnásobná mistryně republiky na dráze a mistryně ČR v časovce. Na druhém místě skončili veslaři SVK Břeclav Aleš Pospíšil a Dalibor Neděla, nejlepší juniorská dvojka v ČR a 5. z mistrovství světa. Třetí příčku obsadil Karatista Vojtěch Sůkal z Hustopečí, žákovský mistr Evropy a republiky.

Byly oceněny také tři nejlepší kolektivy bez určení pořadí. Mezi dospělými to byli softballisté Locos Břeclav, stolní tenistky MSK Břeclav a házenkáři Legaty Hustopeče.

Mezi mládežnickými kolektivy pak softballisté Locos Břeclav, házenkáři Legaty Hustopeče a volejbaloví žáci Lokomotivy Břeclav.

Trojici nejlepších trenérů (opět bez určení pořadí tvořili Milan Valachovič (fotbal, Sokol Lanžhot), Petr Semerád (házená, Legata Hustopeče) a Klára Klimovičová (atletická přípravka, Lokomotivy Břeclav).

Ocenění pro sportovce z Břeclavska, kteří už působí v oddílech mimo okres, získali Patrik Levčík (malá kopaná) a Veronika Zemanová (silový trojboj).

Do Síně slávy okresního sportu byli uvedeni Milan Tesař, Milan Tomášek (oba volejbal) a Pavel Šilinger (lyžování).