Stavební úřad změnil úřední hodiny

Tvářit se na oko přívětivě, nebo odvádět rychlou a kvalitní práci? Břeclavská radnice jednoznačně volí druhou variantu. I proto od 1. listopadu došlo k dočasné úpravě úředních hodin odboru stavebního úřadu.

Pro veřejnost budou pracovníci Stavebního úřadu Břeclav k dispozici vždy v pondělí od 8.00 do 17.00, ve středu od 8.00 do 18.00. Úterý bude vyhrazeno pro konzultace po předchozí telefonické domluvě (od 8.00 do 14.00). Ve čtvrtek a pátek se budou pracovníci Stavebního úřadu věnovat práci v terénu a vyřizování spisů. Po dohodě je ale samozřejmě možné se s úředníky setkat i v tyto dny.
Důvodem změny je snaha o zkvalitnění podmínek pro práci stavebního úřadu. „Větší počet úředních hodin sice může vypadat líbivě, ale ve skutečnosti může být i kontraproduktivní. Mnohá stavební či územní řízení jsou legislativně velmi složitá a náročná. Jejich vyřízení vyžaduje plnou koncentraci a také pečlivou organizaci práce, což ale není možné, pokud se v kancelářích doslova „dveře netrhnou“. Jedná se o dočasné opatření, po určité době vyhodnotíme, zda se osvědčilo a přispělo ke zlepšení práce referentů stavebního úřadu,“ uvedl ke změně tajemník úřadu Zdeněk Opálka.