Učitelé budou stávkovat

Vláda České republiky včera rozhodla o zvýšení tarifních platů učitelům o 8 %, 2 % půjdou na odměny. Odbory ale požadují zvýšení tarifních platů o 10 %. To je jedním z důvodů středeční stávky (6. 11.), ke které se připojí všechny základní školy v Břeclavi.

Podle našich informací budou břeclavské základní školy kvůli stávce ve středu zavřeny.  Stávkovat bude také břeclavské gymnázium a Obchodní akademie Břeclav. Další část střední školy, tedy SPŠ E. Beneše, se ke stávce nepřipojí. Z mateřských škol se do stávky zapojí MŠ Hřbitovní, MŠ Kpt. Nálepky a MŠ Kupkova, ostatní mateřinky by měly fungovat, některé však s omezeným provozem. Například školní jídelna při ZŠ Na Valtické vaří jídla pro ZŠ i MŠ. Zaměstnanci školní jídelny ZŠ Na Valtické se však zapojí do stávky, provoz MŠ proto bude omezen pouze na dopolední docházku.

 Podrobné informace by podle ministerstva školství měla žákům a zákonným zástupcům dětí podat jednotlivá školská zařízení. Pro více informací se proto obraťte přímo na jednotlivé školy a školky. Informace o stávce by měla být zveřejněna jasně a přehledně, a to například u vstupu do školy či školky, na webu, případně v rámci informačního systému, který škola nebo školka používá k informování zákonných zástupců v jiných případech.