V Břeclavi bude jezdit o 22 autobusových linek víc

Zastupitelé města Břeclavi rozhodli o výrazném navýšení počtu spojů v MHD. Schválili návrh největší změny jízdních řádů MHD v posledních letech. V Břeclavi přibyde celkem 22 nových spojů, většina z nich do městských částí Stará Břeclav a Charvátská Nová Ves, zlepší se také spojení do nemocnice nebo návaznost na vlakové spoje.

„Na základě mnoha připomínek a podnětů občanů jsme předložili zastupitelům komplexní návrh na změnu jízdních řádů a jsme rádi, že zastupitelé s tímto návrhem souhlasili. Jedná se o ucelenou koncepci, která přinese cestujícím větší komfort při užívání MHD. Naším cílem bylo navýšit počet spojů a zároveň zlepšit napojení na vlaky, kterými lidé jezdí do zaměstnání mimo město. Očekáváme od toho kroku také to, že místo aut použijí lidé MHD, což uleví složité dopravní situaci v Břeclavi,“ shodují se představitelé vedení města. „Spoje přibydou také ve večerních hodinách a budou navazovat na příjezdy vlaků z Brna i požadavky místních zaměstnavatelů. V brzkých ranních hodinách budou autobusy jezdit častěji, což usnadní obyvatelům dopravu do práce,“ dodává vedení města.

 

Nové jízdní řády jsou přehlednější, pravidelnost a četnost spojů odpovídá potřebě a obsazenosti, jízdní řády přidávají také nové spoje v časech, které podle připomínek občanů a podniků výrazně chyběly. Nové jízdní řády budou platiti už od 1. října. Dojde k navýšení počtu ujetých kilometrů zhruba o 4 673 km měsíčně, tedy asi 56 000 ročně. Dopad na rozpočet města bude cca 3,5 až 4 miliony korun ročně, podle aktuální ceny paliv.