V Břeclavi bude nové místo k odpočinku

Odpočinková zóna kolem současné Cyklosféry se rozšíří o revitalizaci Pivovarského járku. V plánu jsou stavební úpravy pro zadržení vody v krajině s cílem zlepšit přírodní rovnováhu a životní prostředí.

„Vznikne tady celkem pět nových vodních tůní, které budou propojeny lávkami pro pěší. Chybět nebude pozorovatelna ptactva, dřevěné vyhlídkové molo a přibude i naučná stezka. Pěkné místo pro zábavu a odpočinek v dosahu města a zároveň v přírodě,“ přiblížil projekt místostarosta Jakub Matuška. “Nechali jsme se inspirovat odpočinkovou zónou v Hrušovanech nad Jevišovkou, která je oblíbeným cílem procházek,“ doplnil místostarosta Matuška.

Soustavu propojených mokřadních tůní doplní stromořadí, remízky, nezpevněný povrch umožňující pěší průchod krajinou a soubor zeleně podle doporučení městských odborníků na výsadbu. Záměr počítá také s biologickými opatřeními proti komárům. V současné době je hotová studie, která je projednána s ochranáři, lesníky i povodím. O dotaci bude město žádat v roce 2022 a bude možné získat až 95% dotaci z Ministerstva životního prostředí. Předpokládané náklady projektu jsou necelých 7 milionů korun.

Foto + inspirace: Hrušovany nad Jevišovkou

fb1.jpg

fb2.jpg