V Břeclavi začalo vážení kamionů

V Břeclavi začalo ve čtvrtek 9. května fungovat nově zřízené místo pro vážení nákladních vozidel. Cílem je omezit průjezd přetížených vozidel, která významně přispívají ke zhoršování stavu vozovek, zejména na průtahu městem.

"O vybudování vážního místa jsme usilovali již dlouho, neboť u průtahu přes město se jedná o silnici I. třídy, kde nejde ze zákona omezit provoz nákladních automobilů, ale chvíli trvalo, než jsme našli vhodnou lokalitu. Nejde totiž jen o relativně malou plochu, kde vážení probíhá, ale musíme mít také místo, kam lze přetížená vozidla odstavit a kde mohou přeložit náklad na jiná vozidla. Nakonec se nám podařilo dohodnout s Lesy ČR, že můžeme využívat část manipulační plochy za lanovým centrem H-Park u cesty do Valtic," uvedl břeclavský místostarosta  Svatopluk Pěček.

Město zaplatilo potřebnou úpravu plochy pro vážení a ve čtvrtek ji poprvé naostro vyzkoušeli dopravní policisté. Dva policisté na motocyklech projížděli městem a vytipovávali nákladní vozidla, která podle jejich odhadu překračovala vyhláškou stanovené limity. Následné vážení ukázalo, že jejich odhad byl v drtivé většině správný. V rámci vážení probíhaly i kontroly technického stavu vozidel, tachografu nebo uložení nákladu.

DSC_0546.JPG