Zapojte se do debaty o parkování v okolí nádraží

Veřejné projednání návrhu studie dopravního řešení situace mezi Smetanovým nábřežím a ulicí Břetislavova se bude konat ve čtvrtek 18. června 2020 od 17:00 hodin v Domě školství Břeclav.

Vedení města Břeclavi zve občany na veřejné projednání studie dopravního řešení situace mezi Smetanovým nábřežím a ulicí Břetislavova. Lokalita je dlouhodobě terčem kritiky kvůli parkování. Obyvatelé této oblasti chtějí mít možnost parkování u svých domů a dlouhodobě si stěžují na křižovatky, které jsou nepřehledné díky zaparkovaným vozům. Často se jedná o automobily těch, kteří cestují do zaměstnání vlakem, a vozidla odstavují tam, kde nemusí platit parkovné.

„Nezapomínáme na své občany a chceme pro ně vytvářet důstojný prostor k bydlení a životu. Proto jsme zadali odborníkům zpracování studie s návrhem dopravního řešení v této oblasti. Budeme rádi, když si lidé přijdou pro nové informace a zároveň chceme slyšet jejich názory, protože právě oni v uvedené lokalitě žijí. Pozvali jsme autora návrhu studie a další dopravní odborníky, a společně chceme najít přijatelné řešení,“ říká starosta Svatopluk Pěček.

Město Břeclav zadalo zpracování studie firmě ViaDesigne, která má bohaté zkušenosti v oblasti dopravních řešení. Studie navrhuje systém jednosměrných ulic, které vytvářejí prostor pro parkování vozidel místních obyvatel. Komfort bydlení v dané lokalitě se podle návrhu zvýší také tím, že sem nebude zajíždět takové množství vozidel, která jen hledají parkování zdarma a znepříjemňují život v klidové lokalitě.

O situaci a navržených řešeních budou s občany diskutovat starosta města Svatopluk Pěček, autor studie Lukáš Pláteník ze společnosti ViaDesigne, velitel Městské policie Břeclav Stanislav Hrdlička, zástupce Policie ČR, vedoucí oddělení dopravy a přestupkového řízení Města Břeclav Josef Darmovzal a předseda Dopravní komise Rady města Filip Šálek.