Slunce, seno, Dyje 2

25. 06. 2022, 09:00 - 25. 06. 2022, 22:00


4552-slunce-seno-dyje-2-web.jpg

Typ: Jiná akce

Organizátor: Ardea Břeclav - základní článek Hnutí Brontosaurus, pobočný spolek, kontaktní osoba: 739 370 492, Ing. Martin Václavík, tel.: e-mail: ardea.breclav@brontosaurus.cz

Místo konání: Františkův rybník

Web: http://www.ardeabreclav.cz/

I když účastníci mohou přicházet a odcházet dle svých časových možností, tak si dovolím požádat, abyste mi dali vědět předem buď na e-mail, nebo přes přihlašovací formulář ZDE.  Rádi bychom totiž měli představu kolik připravit jakého jídla. Chápete, že nechceme připravovat něco zbytečně, popřípadě sledovat, jak nám něco chybí.

I když akce začíná v sobotu od 9:00 hodin, tak klidně můžete přijít dříve či později. Cesta na lokalitu je od nejbližší autobusové nebo vlakové zastávky kus chůze. Proto je dobré si rozvrhnout čas a síly, pokud k nám nejdete autem, nebo na kole.

Posečená hmota bude připravena předem. Dle okolností a možností budeme lehkou mechanizací sekat další plochy. Kosou se řídká tráva dělá špatně. Kvůli hmyzu a dozrávání semen bylin budeme ponechávat i nepokosené ostrovy – mozaikovitá seč. Sesbíranou hmotu připravíme do pokosů, nebo na hromady, k odvozu, nebo likvidaci. 

Dle počasí budeme měnit program, abychom zvládli případné vedra, nebo bouřky, které se dají očekávat. Bude-li počasí jako loni, tak od cca 11:00 do 18:00 nepůjde kvůli žáru nic dělat a je možné relaxovat, nebo se jít osvěžit do řeky Dyje, kde bylo loni moc příjemné koupání. Předpověď ale zatím ukazuje spíš zataženo s dešti.

Jelikož den bude dlouhý, tak při podvečerním hrabání v polostínu můžeme zvládnout ještě hodně práce. Po parném dni jsme loni zvládli nejvíc udělat cca od 19:00 do 21:30. 

Sebou doporučuji vzít vhodnou obuv, oblečení, pokrývku hlavy, ručník, tekutiny, opalovací krém, plavky, něco proti alergiím a štípnutí, převlečení, spací pytel, karimatku, stan. O tekutiny, jídlo a práci se postará náš hvězdný tým! 

Děkuji, pokud jste se již přihlásili. Pokud jste tak ještě neučinili, tak se můžete stále přidat. Místo srazu na mapě ZDE.

Hlavním bodem programu je odstranění travní hmoty ze suchomilných luk. Jak to na takové akci vypadá se můžete podívat v odkazu zde. 

Těším se na společné setkání a pomoc našemu společnému životnímu prostředí. 

za organizátory akce Ing. Martin Václavík