Kalendář akcí


únor 2024 duben 2024

březen 2024

Po Út St Čt So Ne
26272829123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
 • Aleš Černý: Na Podluží

  Aleš Černý: Na Podluží

  V letošním roce uplyne již 40 let od úmrtí Aleše Černého, umělce a milovníka lidové tvorby na Slovácku. Městské muzeum a galerie Břeclav při této příležitosti připravilo v prostorách břeclavské synagogy výstavu obrazů, které připomínají jeho působení a silné vazby na Podluží.

  Celoživotně se věnoval zachycení moravského folklóru zejména lidového tance, ale v jeho tvorbě nalézáme i portréty mužů a žen z vesnického prostředí a od poloviny 70. let i scény z každodenního života a významné okamžiky výročních či rodinných obyčejů. Přestože jeho díla zachycující lidový tanec vynikají jednoduchými liniemi, do velkých kompozic však neopomínal zanést detaily pestrobarevných krojů či malebné krajiny Horňácka, Dolňácka i Podluží. 

  Vytvořil desítky grafických listů, pozvánek, plakátů a příležitostných tisků pro folklórní soubory a slavnosti, také ilustroval mnoho etnografických publikací.

  Na výstavě budou zastoupeny nejen pro něj typické kolorované kresby lidového tance s výraznou tmavou liniíí a zjednodušenou formou, ale také krajinomalby zachycující významná místa Břeclavska.

  Výstavu si můžete prohlédnout denně kromě pondělí od 13:00 do 17:00 hodin.

  synagoga
 • Květiny roku

  Květiny roku

  Srdečně vás zveme na první samostatnou výstavu Veroniky Áčové, která představí její kresby z posledních dvou let.

  Obrazy vám přiblíží hlavní motivy Veroničiny tvorby - portréty a zájem o květiny. Veronika pracuje s médiem kresby pastelkami, které se může zdát poněkud naivní, ale způsob jakým tvoří v sobě mísí velkou dávku pečlivosti a smyslu pro detail. 
  Kresby byly součástí Veroničiny diplomové práce - tvorba kalendáře a každá kresba zosobňuje jednotlivé měsíce roku.

  Výstava bude otevřena každé úterý až pátek od 14 do 17 hodin (po tel. domluvě kdykoliv). Vernisáž se uskuteční 15. 2. v 17:00 hodin.

  Galerie 99, Slovácká 2587, Břeclav
 • Svět kostiček - SEVA POHÁDKA

  Svět kostiček - SEVA POHÁDKA

  Svět kostiček – SEVA POHÁDKA

  Návštěvníci muzea pod vodárnou  se mohou již od 21. února do 5. května 2024 těšit na epochální expozičně – herní výstavu modelů vlastní ateliérové tvorby projektu Svět kostiček® s tématikou ikon české i zahraniční pohádkové a filmové produkce pod názvem "SEVA POHÁDKA".

  Expozice nabídne více než 200 modelů a skulptur ve třech různých měřítkách, navržených a sestavených autory Peesko® a AHK, bez jakéhokoliv lepení, lakování a modifikace z dílů české stavebnice SEVA. Výstava nabídne také dětskou hernu o více herních zónách s kostičkami Seva® a Mosaic Maxi (Včela zdobí úl), skládačkových vozidel Combi Car a společenské vědomostní hry "Ukaž! Co víš?".

  Na pokladně muzea si mohou návštěvníci zakoupit vybrané nové stavebnice.

  muzeum pod vodárnou
 • (S)tvoření(m)

  (S)tvoření(m)

  Přijďte si do Havlíčkovy vily prohlédnout první samostatnou výstavu malířky Michaely Horáčkové, která na svých plátnech zachycuje naši nádhernou Moravu, místní kulturu, krojovaný svět i nekonečně poutavou krajinu – tak, aby toto všechno znaly i budoucí generace a krása našeho regionu ožívala dál.

  Kdo je Michaela Horáčková?
  Rodačka z Valtic a nyní obyvatelka Břeclavi-Poštorné. Ve svém srdci zůstává stále Valtičankou a právě její rodné město bylo inspirací k vytvoření jejího prvního obrazu ve stylu a technice, které zůstává věrná doposud.
  Vystudovala břeclavskou průmyslovou školu, obor dopravní, a k malířskému plátnu usedá, jak jí čas dovolí. Má dvě dcery a i když malovala už dřív, zlom nastal v roce 2015, právě když se jí narodila první dcera. Od olejových barev přešla ke graffiti markerům plnitelných akrylovými barvami a díky různé tloušťce hrotů  vykresluje tenké linie s detailně zpracovanými, až sofistikovanými prvky připomínajícími perokresbu. Objekty na obrazech jsou mnohdy pokroucené, jako by tančily. Od černobílých začátků se posunula i k barevnějším plátnům s tím, že jejími oblíbenými barvami zůstávají cihlová, odstíny šedé nebo petrolejová.

  Maluje to, co má ráda. A tak nás její obrazy v typicky černobílých a zemitých barvách, přenášejí na vinice jižní Moravy – do Valtic, Mikulova, autorčina milovaného Podpálaví, a taky za kávou a moravským folklórem v čele s krojovanou frajárkou.

  Na výstavě uvidíte obrazy vytvořené akrylem i kombinovanou technikou. Vybraná díla jsou prodejní.

  OTEVŘENO středa až pátek od 12 do 19 hodin, soboty a neděle od 9 do 19 hodin.

  Havlíčkova vila, třída 1. máje 418/37
 • Swap ve vile

  Swap ve vile

  Moje za tvoje aneb první swap v Havlíčkově vile!

  Co kdybychom vám řekli, že namísto oblečení, co vám akorát zabírá prostor ve skříni, si můžete vybrat jiné, hezké a hlavně takové, které budete s radostí nosit?

  Jestli se vám rozzářily oči nadšením, pak jste ti praví pro historicky první swap oblečení v Havlíčkově vile.

  Jak to funguje?
  Do pátku 1. 3. 2024 nám do Havlíčkovy vily (třída 1. máje 418/37, Břeclav-Poštorná) doneste oblečení, které už u vás dosloužilo, ale stále vypadá dobře (tj. dali byste kamarádce/kamarádovi). My jej roztřídíme a v neděli 3. 3. můžete přijít vybírat.
  Můžete přinést maximálně 10 ks a odnést neomezeně ks.

  Přijímáme: pánské oblečení, dámské oblečení i doplňky.

  Výměna nemusí být kus za kus. Nebojte se „jenom“ přijít vybrat si něco pěkného v příjemné atmosféře Havlíčkovy vily.
  Tašku s novou garderóbou pak můžete nechat v přízemí a skočit si do galerie v prvním patře prohlédnout aktuální výstavu pořádanou nadačním fondem Moravská krása. Vyměněno, kulturně odžito – pak už jen kafe a dort v Havlíčkově kavárně a máte neděli jako malovanou!

  Vstup zdarma.

  Havlíčkova vila, třída 1. máje 418/37
 • Transformers Show

  Transformers Show

  Realističtí roboti Transformers jako z filmového plátna jedou do vašeho města!

  Hrdinové, kteří doslova ožívají! A vaše děti z nich budou unešeni!
  Jsou jediní v ČR a měří neuvěřitelných 2,9 m, mluví, při show střílí z obřího kouřového kanonu a to není všechno!
  Po tom, co předvedou velkolepou podívanou na pódiu se s každým dítětem osobně setkají a vyfotí.

  - Interaktivní show na pódiu - 50 min.

  - Osobní setkání a focení s roboty

  Cena vstupenky – 297 Kč / Počet vstupenek je omezen kapacitou sálu (předprodej na https://www.smsticket.cz/nakup/krok-1-vyber/39599-transformers-show-kino-koruna-breclav).

  Každá osoba (dospělý i dítě) musí mít platnou vstupenku!

  Děti 0-2 roky (včetně) - zdarma bez vstupenky (bez nároku na sedadlo).

  Cena vstupenky na místě v den konání představení: 360 Kč/osoba.

  Vozíčkáři a držitelé průkazu ZTP/P: zdarma po předložení vstupenky a průkazu ZTP/P u vstupu.

  OTEVŘENÍ BUDOVY A SÁLU JE V 16:30 HODIN.

  Kino Koruna, U Tržiště 1