Kalendář akcí


srpen 2023 říjen 2023

září 2023

Po Út St Čt So Ne
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678
 • Krysáci

  Krysáci

  Přijměte pozvání do pohádkového světa, v němž naleznete dva krysí hrdiny Huberta a Hodana, kteří žijí v zásuvkách starého šicího stroje na smetišti poblíž Vizovic. Spolu se sádrovým trpaslíkem Ludvíkem a laboratorním potkanem Edou zažívají mnohá dobrodružství.

  Výstava představí scény, rekvizity a loutky z úspěšného animovaného seriálu Cyrila Podolského zhotoveného ve Filmových ateliérech Zlín v roce 2005.

  muzeum pod vodárnou
 • Z luhů a hájů

  Z luhů a hájů

  Žár, úroda, cykličnost, rozpuk, nekontrolovatelná živelnost, proměnlivost, bouře i švitoření, nepolapitelnost, jemný vánek. To všechno v Havlíčkově vile zobrazují Hanuš a Zlatka Lamrovi. Výstava, jakou jinde ve světě neuvidíte. Společnými nápady Lamrových, Heleny Dařbujánové a týmu Moravské krásy vznikala rok. A teď je tu – aby i ve vás rozesela pokoru, mír a radost, které se jako aura nad dvojicí umělců snáší.

   

  VERNISÁŽ

  17. 6. 2023 v 17:00

  za účasti Hanuše a Zlatky Lamrových & Heleny Dařbujánové
  zahraje cimbálová muzika Notečka

  PŘIJĎTE!

   

  U manželského dua Lamrových nevíte, jestli se nejdřív rozplývat nad jejími lehounce nadýchanými výšivkami nebo nad jeho do detailů propracovanými úchvatnými šperky. Ač jsou to Pražané, do jižní Moravy a jejích krás se oba zamilovali a své dojmy a postřehy zrcadlí ve svých dílech, speciálně vytvořených pro expozici v Havlíčkově vile.

  Postupně navštívíte:

  • Hodovní síň
  • Budoár výšivky
  • Modrou jizbu
  • Kabinet kuriozit
  • Komnatu srdce
  • Podkroví snů

  Na výstavě se produkčně podílela dvorní architektka Havlíčkovy vily, designérka Helena Dařbujánová. I díky ní vás čeká přitažlivá a neotřelá podívaná, kdy v jednotlivých místnostech budete objevovat tajemno, podmanivou přírodu a napínavý děj, související s daným tahem nití, s vybraným šperkem. Někdy smutný, jindy veselý, protože takové příběhy se tady u nás na jižní Moravě dennodenně odehrávají.

  Hanuš Lamr

  (1976, Praha)

  Vystudoval Ateliér kovu a šperku na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Absolvoval také zahraniční stáže v Jeruzalémě a v německém Halle. Všechny artefakty, které vznikají v jeho ateliéru na Malé Straně v Praze, jsou takřka bez výjimky inspirovány přírodou. Obdivuje dokonalou skladbu květenství, gracilní modelaci stonků i delikátní strukturu okvětních plátků a tyto vlastnosti vtiskuje i svým dílům. Jindy opuštěné vosí hnízdo či odloupnutou kůru přímo odlije do stříbra, mědi nebo bronzu, opatří je drahými kameny, úlomky skla anebo třeba syntetickou pryskyřicí a bezcenné ostatky tak povýší na unikátní klenot.
  Jeho kolekce zlatých a stříbrných šperků byly několikrát nominovány na cenu Czech Grand Design. Brož pro manželku prezidenta Evu Pavlovou je k vidění v expozici První dámy Národního muzea v Praze a tamtéž je vystaven stříbrný diadém, který Hanuš vytvořil ke stým narozeninám Republiky.

  Zlatka Lamrová

  (1974, Nové Město na Moravě)

  Po absolutoriu Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, kde studovala v ateliéru Design obuvi a oděvních doplňků, pracovala deset let (2003-2013) jako návrhářka především sportovního a outdoorového oblečení pro firmy Alpine Pro a Sportissimo. Od roku 2016 působí coby středoškolská pedagožka výtvarné výchovy a dějin umění. Paralelně se věnuje tvorbě vlastních kolekcí oděvních doplňků a textilních objektů a zakázkové výrobě. Mezi nejvýraznější patří její kolekce textilních broží Brouci nebo figurky z hedvábí Folklor. Náměty pro svoji volnou tvorbu čerpá v krajině, ale i v lidové kultuře. Používá tradiční rukodělné techniky, které originálním způsobem inovuje. Do svých vyšívaných obrazů (za něž byla nominována na designérskou cenu Edida 2023 v kategorii textil) zapojuje netradiční materiály včetně reálných přírodnin.

   

  OTEVŘENO:

  pondělí až pátek 12:00 – 19:00
  sobota & neděle 10:00 – 19:00

  Vstupné: dobrovolné

  Havlíčkova vila, tř. 1. máje 418/37
 • Ondřej Brousek - Horizonty

  Ondřej Brousek - Horizonty

  Městské muzeum a galerie Břeclav vás zve na výstavu Horizonty Ondřeje Brouska v břeclavské synagoze. Výstava je dostupná od úterý do neděle vždy od 10 do 17 hod.

  synagoga Břeclav
 • Parním vlakem do Lednice

  Parním vlakem do Lednice

  Pro dokonalé spojení přírodních krás a romantických staveb se Lednicko-valtickému areálu přezdívá Zahrada Evropy. Výlet do této malebné krajiny na jihu Moravy si můžete zpestřit jízdou nostalgickým vlakem.

  Od 29. dubna do 9. září vás o víkendech a svátcích mezi Břeclaví a Lednicí sveze historický motoráček z 50. let minulého století, tzv. Hurvínek (M 131.1.). O sobotách 20. května a 9. září ho nahradí parní vlak s lokomotivou Skaličák (433.001), vozy Rybáky a historickým restauračním vozem.

  Nostalgické vlaky odjíždějí z břeclavského nádraží v 9:23, 11:23, 13:11 a 15:11 hodin, z Lednice se vydají na zpáteční jízdu v 10:20, 12:20, 14:10 a 16:10 hodin. 

  Zatímco v historickém motorovém voze je možné přepravovat jízdní kola, v parních vlacích je přeprava jízdních kol vyloučena.

  A na co se můžete těšit? Obec Lednice, která bývá právem nazývána perlou jižní Moravy, vás uchvátí spoustou přírodních i kulturních památek, kolonádami, rybníky a řadou drobných romantických staveb.

  Lednický zámek je jedním z nejkrásnějších komplexů anglické novogotiky v Evropě. V jeho okolí se nachází nejrozsáhlejší parkově upravená krajina na světě, která je zapsána na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. 

  Nevynechejte ani návštěvu muzea Lednice dávná s výstavou věnovanou období první republiky nebo Muzea hraček Lednice, jehož nejstarší exponát – puzzle – pochází z roku 1790.

  Změna programu a nasazení historických vozidel vyhrazena.

  železniční trať Břeclav - Lednice a zpět
 • Sraz velorexů - 8. ročník

  Sraz velorexů - 8. ročník

  8. ročník setkání majitelů hadraplánů s kulturním programem v autokempu Apollo.

  Program:

  • 9:00 - 11:00 sraz a registrace velorexů a posádek
  • 11:00 - 13:00 prohlídka velorexů, focení, možnost krátké projížďky
  • 11:00 - 13:00 oběd a klábosení
  • 13:00 - 16:00 spanilá jízda velorexů
  • 16:00 start soutěžení posádek
  • 19:00 vystoupení souboru The Candies
  • 20:00 vyhlášení vítězů a taneční večer

  K tanci a poslechu hraje DJ Tom.

  Od 11:00 do konce akce bude vystaven závodní vůz Rally speciál Peugeot 206 XS se servisním zázemím, vybavením i posádkou. 

  Autokemp Apollo
 • V & Š Hobby Horse Cup

  V & Š Hobby Horse Cup

  Jsme dvě bláznivé a kreativní maminky dvou milovnic koní a hobby horsingu, a proto jsme se rozhodly uspořádat hobby horse závody v Břeclavi. Prioritou pro nás je, aby si závodníci celý den užili, zazávodili si, poznali nové kamarády a nadšence tohoto sportu. Je pro nás důležité, aby celé závody se nesly v duchu fair play, proto závodníky nerozdělíme dle věku, ale podle výšky (a to je důvod, proč je v přihlášce bezpodmínečně vyplnit výšku závodníka).

  Závodu se zúčastní klienti břeclavského domova seniorů, pro které bude připravena speciální disciplína.

  Dne 9. září 2023 se uskuteční V & Š Hobby horse cup v Břeclavi (Smetanovo nábř. 1224, 690 02 Břeclav) - bývalá budova obchodní akademie.

  Závody vypuknou registrací od 8:30 do 9:00 hodin, samotný závod začne v 9:09 hodin. Předpokládané ukončení po vyhlášení všech disciplín :-).

  Výše startovného je 300 Kč. Po uhrazení výdajů bude zbylá finanční částka věnována na dobrý účel - podrobnosti budou zveřejněny na akci.

  S sebou, prosím, hlavně dobrou náladu a náhradní oblečení pro závodníky, jelikož bude připraven vodní příkop. Pro nejvíce mokrého závodníka bude připravena speciální odměna. Je nutno, aby závodníci měli sportovní obuv s bílou podrážkou a doprovod boty na přezutí.

  Na místě budou připraveny dílničky pro závodníky, koutek pro rodiče, pro malé sourozence závodníků a také prodejní stánek.

  V průběhu závodního dne můžete vyzkoušet speciální disciplínu pro doprovod závodníků (nic náročného, zvládne i ten, kdo na koni nebo hobíkovi nikdy nejel).

  Pro každého závodníka je připraven malý dáreček, medaile a další věcné odměny. Bude možno si zakoupit lístky do tomboly (75% lístků je výherních). Výtěžek z tomboly bude opět věnován na charitativní účely.
  Již nyní se těšíme na společně strávený den. 

  Bývalá budova obchodní akademie, Smetanovo nábřeží 1224
 • VIII. Břeclavský umělecký salon

  VIII. Břeclavský umělecký salon

  Výstava bude přístupná vždy v sobotu a neděli od 13 do 17 hodin nebo individuálně po dohodě na tel.: 724 954 711.

  Areál bývalého cukrovaru, Národních hrdinů 3487/20A