Kalendář akcí


Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
6789101112
 • Svět kostiček - SEVA POHÁDKA

  Svět kostiček - SEVA POHÁDKA

  Svět kostiček – SEVA POHÁDKA

  Návštěvníci muzea pod vodárnou  se mohou již od 21. února do 5. května 2024 těšit na epochální expozičně – herní výstavu modelů vlastní ateliérové tvorby projektu Svět kostiček® s tématikou ikon české i zahraniční pohádkové a filmové produkce pod názvem "SEVA POHÁDKA".

  Expozice nabídne více než 200 modelů a skulptur ve třech různých měřítkách, navržených a sestavených autory Peesko® a AHK, bez jakéhokoliv lepení, lakování a modifikace z dílů české stavebnice SEVA. Výstava nabídne také dětskou hernu o více herních zónách s kostičkami Seva® a Mosaic Maxi (Včela zdobí úl), skládačkových vozidel Combi Car a společenské vědomostní hry "Ukaž! Co víš?".

  Na pokladně muzea si mohou návštěvníci zakoupit vybrané nové stavebnice.

  muzeum pod vodárnou
 • (S)tvoření(m)

  (S)tvoření(m)

  Přijďte si do Havlíčkovy vily prohlédnout první samostatnou výstavu malířky Michaely Horáčkové, která na svých plátnech zachycuje naši nádhernou Moravu, místní kulturu, krojovaný svět i nekonečně poutavou krajinu – tak, aby toto všechno znaly i budoucí generace a krása našeho regionu ožívala dál.

  Kdo je Michaela Horáčková?
  Rodačka z Valtic a nyní obyvatelka Břeclavi-Poštorné. Ve svém srdci zůstává stále Valtičankou a právě její rodné město bylo inspirací k vytvoření jejího prvního obrazu ve stylu a technice, které zůstává věrná doposud.
  Vystudovala břeclavskou průmyslovou školu, obor dopravní, a k malířskému plátnu usedá, jak jí čas dovolí. Má dvě dcery a i když malovala už dřív, zlom nastal v roce 2015, právě když se jí narodila první dcera. Od olejových barev přešla ke graffiti markerům plnitelných akrylovými barvami a díky různé tloušťce hrotů  vykresluje tenké linie s detailně zpracovanými, až sofistikovanými prvky připomínajícími perokresbu. Objekty na obrazech jsou mnohdy pokroucené, jako by tančily. Od černobílých začátků se posunula i k barevnějším plátnům s tím, že jejími oblíbenými barvami zůstávají cihlová, odstíny šedé nebo petrolejová.

  Maluje to, co má ráda. A tak nás její obrazy v typicky černobílých a zemitých barvách, přenášejí na vinice jižní Moravy – do Valtic, Mikulova, autorčina milovaného Podpálaví, a taky za kávou a moravským folklórem v čele s krojovanou frajárkou.

  Na výstavě uvidíte obrazy vytvořené akrylem i kombinovanou technikou. Vybraná díla jsou prodejní.

  OTEVŘENO středa až pátek od 12 do 19 hodin, soboty a neděle od 9 do 19 hodin.

  Havlíčkova vila, třída 1. máje 418/37
 • Milan Vojtek: Fotit jsem vlastně nikdy nechtěl...

  Milan Vojtek: Fotit jsem vlastně nikdy nechtěl...

  „Fotit jsem vlastně nikdy nechtěl…“ tímto příznačným výrokem je nazvaná nová výstava fotografa a novináře Milana Vojtka v břeclavské synagoze.

  Výstavu doprovází symbolika tří čísel 60 – 30 – 20.  Nastávající šedesátník (což s mírnou nadsázkou znamená i šedesát let zájmu o železnici) strávil polovinu života v novinářské profesi, třetinu života, dvacet let, se představuje jako redaktor deníku Právo. 

  Otevřeno od úterý do neděle 13:00 - 17:00 hodin.

  synagoga
 • Uvař, co umíš

  Uvař, co umíš

  1. ročník kulinářské akce. Začátek výdeje ve 13:00 hodin.

  Přihlášení teamů na tel.: 721 698 284.

  Restaurace a pizzerie Iriss, Nádražní 1132
 • Zahájení sezony: Stezka plná úkolů na téma Tlapková patrola

  Zahájení sezony: Stezka plná úkolů na téma Tlapková patrola

  Každou hodinu mini disco show s maskoty Chase z Tlapkové patroly, Mimoni, Hello Kitty, Kačer Donald, Elsa z Ledového království, se kterými je možné vyfotit, obejmout i pozdravit.

  Pohodlné a  nenáročné taneční kostýmy dětí jsou vítány.

  Program je zdarma.

  Hájenka park Břeclav, Tovární kolonie 45, Poštorná
 • Mě nezadusíš

  Mě nezadusíš

  Nejlepší komedie o životě je ta, v níž nechybí špetka tragiky. Co byste poradili svému mladšímu já? A čím by vaše mladická verze mohla rozproudit krev ve vašich zkornatělých žílách? Osvěžující divadelní zážitek v režii Evy Holubové rozebere iluze, omyly i zkušenosti jedné ženy napříč její životní poutí, a to, samozřejmě, s patřičnou dávkou humoru, nadhledu a laskavosti. Zažijte osvobozující pocit, který přináší změna úhlu pohledu. 

  V inscenaci se setkáváme s Terezou, lépe řečeno s jejími třemi věkovými verzemi, abychom se na věci podívali z pohledu mladice (Karolína Holubová), ženy ve středním věku (Tereza Gübelová) i očima zralé ženy (Eva Holubová). Trojice se spolu dohaduje o iluzích a omylech, které si nejmladší neuvědomuje, prostřední nepřizná a nejstarší velkoryse chápe. Každá má jiné zkušenosti a jiný pohled na věc. A v životě není jednoduché se rozhodovat mezi citem a rozumem, tím spíš, když vám do něj vstupují osudoví muži. 

  Text původní divadelní hry Michaely Gübelové s názvem Druhý břeh zrežírovala Eva Holubová. O pohybovou spolupráci se postaral Martin Pacek, výpravu a světelný dizajn připravila Karolína Holubová, hudbu vytvořil Kryštof Marek a masky Jitka Mouchová. V roli osudových mužů se představí Matěj Paprčiak a Petr Čtvrtníček.

  Vstupenky:

  https://tootoot.fm/cs/events/65985c70a2ec3d1274190161

  KD Delta