Kalendář akcí


Po Út St Čt So Ne
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829123
45678910
 • Leonardo

  Leonardo

  Nechte se inspirovat Leonardem da Vinci

  Interaktivní výstava Leonardo, zajímavá jak pro děti, tak pro dospělé, dává návštěvníkům příležitost hravě se seznámit s Leonardovými vynálezy, uměním a vědeckou prací. To ale není všechno! Malí i větší návštěvníci se budou moci vypravit také do světa fantazie v prostoru ke hraní, který umělecky a obrazotvorně interpretuje Leonardovu mysl.

  Výstavu si můžete prohlédnout denně od 10:00 do 17:00 hodin.

  Městské muzeum a galerie Břeclav, Dukelských hrdinů 2747/4a, 690 02 Břeclav
 • Moravské Spektrum

  Moravské Spektrum

  Výstava Moravské Spektrum představuje pestrá a uchvacující díla sedmnácti členů Sdružení břeclavských výtvarníků:

  MILAN BRUCHTER
  EVA ČERNOHORSKÁ
  PAVEL DOLEŽAL
  KAREL FRANTEL
  JAROSLAVA GARŠICOVÁ
  IVAN HODONSKÝ
  JIŘÍ HOLÁSEK
  OLDŘICH HUTTER
  PAVLA CHLÁDKOVÁ
  LIBOR JUŘENA
  KAREL KŘIVÁNEK
  MIROSLAV M. MRÁZ
  MARIE MARYEN NĚMCOVÁ
  LENKA NEUHAUSEROVÁ
  FRANTIŠEK SCHULZ
  FRANTIŠEK ŠULÁK
  BOŽENA UHROVÁ

  V galerii Havlíčkovy vily budou k vidění obrazy a 3D objekty, vybrané speciálně pro tuto příležitost.

  Přijďte se pokochat exponáty, které dokumentují přírodu, zachycují město a jeho historické dominanty, malebná vesnická zákoutí, ale i ženu v nekonečnu podob, neobvyklé vztahy nebo dekonstruovaný prostor. 

  Vernisáž: 9. 11. 17:00 hodin

  Otevírací doba:

  středa až pátek 12:00 – 19:00
  sobota a neděle 9:00 – 19:00

  Vstupné: dobrovolné

  Havlíčkova vila, tř. 1. máje 418/37
 • ZIMA - o lidových tradicích a dětech

  ZIMA - o lidových tradicích a dětech

  Srdečně zveme na výstavu fotografií, zachycující mizející svět našich prababiček prostřednictvím lehce idealizovaných obrázků. 

  Výstava je přístupná ve všední pracovní dny od 7:00 do 22:00 hodin a k vidění bude až do konce února 2024. 


   

  Dům školství
 • Cultus 6

  Cultus 6

  Letošní výstavní program již tradičně zahájí prezentace prací žáků Soukromé střední průmyslové školy Břeclav. Městské muzeum a galerie Břeclav dá opět prostory galerie v podkroví Lichtenštejnského domu do rukou mladým a talentovaným.

  Výstavu si můžete prohlédnout denně kromě pondělí od 13:00 do 17:00 hodin.

  Lichtenštejnský dům
 • Aleš Černý: Na Podluží

  Aleš Černý: Na Podluží

  V letošním roce uplyne již 40 let od úmrtí Aleše Černého, umělce a milovníka lidové tvorby na Slovácku. Městské muzeum a galerie Břeclav při této příležitosti připravilo v prostorách břeclavské synagogy výstavu obrazů, které připomínají jeho působení a silné vazby na Podluží.

  Celoživotně se věnoval zachycení moravského folklóru zejména lidového tance, ale v jeho tvorbě nalézáme i portréty mužů a žen z vesnického prostředí a od poloviny 70. let i scény z každodenního života a významné okamžiky výročních či rodinných obyčejů. Přestože jeho díla zachycující lidový tanec vynikají jednoduchými liniemi, do velkých kompozic však neopomínal zanést detaily pestrobarevných krojů či malebné krajiny Horňácka, Dolňácka i Podluží. 

  Vytvořil desítky grafických listů, pozvánek, plakátů a příležitostných tisků pro folklórní soubory a slavnosti, také ilustroval mnoho etnografických publikací.

  Na výstavě budou zastoupeny nejen pro něj typické kolorované kresby lidového tance s výraznou tmavou liniíí a zjednodušenou formou, ale také krajinomalby zachycující významná místa Břeclavska.

  Výstavu si můžete prohlédnout denně kromě pondělí od 13:00 do 17:00 hodin.

  synagoga
 • Květiny roku

  Květiny roku

  Srdečně vás zveme na první samostatnou výstavu Veroniky Áčové, která představí její kresby z posledních dvou let.

  Obrazy vám přiblíží hlavní motivy Veroničiny tvorby - portréty a zájem o květiny. Veronika pracuje s médiem kresby pastelkami, které se může zdát poněkud naivní, ale způsob jakým tvoří v sobě mísí velkou dávku pečlivosti a smyslu pro detail. 
  Kresby byly součástí Veroničiny diplomové práce - tvorba kalendáře a každá kresba zosobňuje jednotlivé měsíce roku.

  Výstava bude otevřena každé úterý až pátek od 14 do 17 hodin (po tel. domluvě kdykoliv). Vernisáž se uskuteční 15. 2. v 17:00 hodin.

  Galerie 99, Slovácká 2587, Břeclav
 • Meditace s drahými kameny

  Meditace s drahými kameny

  Zveme vás na letošní první meditaci s drahými kameny. Tentokrát to bude obsidián a fluorit.

  Obsidián je velmi ochranný kámen, vytváří kolem našeho těla a aury ochranný štít, zelenofialový fluorit pak odstraňuje z našeho energetického pole vibrace, které umí být destruktivní pro naše srdce a mozek. Fluorit je také velký bojovník proti zánětu.

  Na meditaci nebudeme vybírat vstupné, ale je nutné si místo rezervovat na e-mailu: info@jantarbreclav.cz nebo tel.: 605 516 924.

  Těšíme se na vás.

  Drahé kameny Jantar, Libušina 4
 • Řízená degustace Vinařství Sůkal

  Řízená degustace Vinařství Sůkal

  O vinařství
  Rodinné vinařství Sůkal z Nového Poddvorova obhospodařuje 16 ha vinic ve Slovácké vinařské podoblasti v obcích Starý Poddvorov, Josefov, Prušánky a Lužice. Vinařství založil v roce 1990 Miloslav Sůkal a v roce 1996 ho převzal jeho syn Milan. Tomu již ve vinařství pomáhá i jeho syn Jakub, který tak představuje třetí vinařskou generaci. Vína získávají pravidelně ocenění na významných soutěžích vín v ČR i ve světě a jsou nabízena v prestižních restauracích nejen v České republice.

  Co ochutnáme
  Začneme první ukázkou nových vín z ročníku 2023. Víny řady Terroir projdeme několik vyhlášených viničních tratí, jako je například Kukvička, Podkovné nebo Krásná hora. Chybět nebude vyhlášený Pinot noir a limitované červené cuvée Pro přátele. Ochutnáme vína, která zrála v dřevěných sudech i v keramických nádobách, což je specialita vinařství. Nebude chybět ani jedno sladké překvapení. Degustací nás osobně provede Ing. Milan Sůkal.

  Součástí degustace je i studené občerstvení v podobě kanapek, sýru a pečiva.

  Cena 699 Kč - rezervace přes e-mail: sarka@moravskysommelier.cz nebo 603 264 264.

  Vinotéka Moravský sommelier, Kpt. Jaroše 3