Kalendář akcí


duben 2024 červen 2024

květen 2024

Po Út St Čt So Ne
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
 • (S)tvoření(m)

  (S)tvoření(m)

  Přijďte si do Havlíčkovy vily prohlédnout první samostatnou výstavu malířky Michaely Horáčkové, která na svých plátnech zachycuje naši nádhernou Moravu, místní kulturu, krojovaný svět i nekonečně poutavou krajinu – tak, aby toto všechno znaly i budoucí generace a krása našeho regionu ožívala dál.

  Kdo je Michaela Horáčková?
  Rodačka z Valtic a nyní obyvatelka Břeclavi-Poštorné. Ve svém srdci zůstává stále Valtičankou a právě její rodné město bylo inspirací k vytvoření jejího prvního obrazu ve stylu a technice, které zůstává věrná doposud.
  Vystudovala břeclavskou průmyslovou školu, obor dopravní, a k malířskému plátnu usedá, jak jí čas dovolí. Má dvě dcery a i když malovala už dřív, zlom nastal v roce 2015, právě když se jí narodila první dcera. Od olejových barev přešla ke graffiti markerům plnitelných akrylovými barvami a díky různé tloušťce hrotů  vykresluje tenké linie s detailně zpracovanými, až sofistikovanými prvky připomínajícími perokresbu. Objekty na obrazech jsou mnohdy pokroucené, jako by tančily. Od černobílých začátků se posunula i k barevnějším plátnům s tím, že jejími oblíbenými barvami zůstávají cihlová, odstíny šedé nebo petrolejová.

  Maluje to, co má ráda. A tak nás její obrazy v typicky černobílých a zemitých barvách, přenášejí na vinice jižní Moravy – do Valtic, Mikulova, autorčina milovaného Podpálaví, a taky za kávou a moravským folklórem v čele s krojovanou frajárkou.

  Na výstavě uvidíte obrazy vytvořené akrylem i kombinovanou technikou. Vybraná díla jsou prodejní.

  OTEVŘENO středa až pátek od 12 do 19 hodin, soboty a neděle od 9 do 19 hodin.

  Havlíčkova vila, třída 1. máje 418/37
 • Moc folkloru

  Moc folkloru

  Moc folkloru/putovní výstava v Břeclavi
  Přijďte prozkoumat Moc folkloru – kulturní fenomén v podobě lidové hudby, slovesnosti, regionální identity, ale také komunistické propagandy.

  Putovní výstava Institutu Paměti národa tentokrát zavítá do Břeclavi, konkrétně na pěší zónu u městského parku, a to od 6. do 30. května 2024.

  Výstava bude navíc doplněna o přednášku „Moc folkloru“, která se uskuteční 21. května 2024 od 17:30 hodin v břeclavské synagoze.

  pěší zóna u gymnázia
 • Karel Křivánek: Pozdní sklizeň

  Karel Křivánek: Pozdní sklizeň

  Zveme Vás na výstavu obrazů břeclavského malíře Karla Křivánka, která odprezentuje vybraný soubor prací z posledních pěti let.

  synagoga
 • Antonín Vojtek: Pod paží tisknu křídla.... - vernisáž výstavy

  Antonín Vojtek: Pod paží tisknu křídla.... - vernisáž výstavy

  Zveme Vás na vernisáž výstavy, která se koná dne 16. května 2024 v 17:00 v muzeu pod vodárnou. 

  Přijďte a objevte umělecké dílo Antonína Vojtka, které nás vtáhne do kouzla jižní Moravy.


   

  muzeum pod vodárnou
 • Vinařství František a Hana Mádlovi v Břeclavi

  Vinařství František a Hana Mádlovi v Břeclavi

  O vinařství:
  Rodinné vinařství Františka a Hany Mádlových obhospodařuje 15 ha vinic v největší vinařské obci ČR ve Velkých Bílovicích ve Velkopavlovické vinařské podoblasti. Historie se začala psát v roce 1992, kdy začali vinařit ve sklepech svých rodičů. Dnes jsou nedílnou součástí vinařství i jejich oba synové David a Petr. V9na jsou pravidelně zařazována do Salonu vín ČR a v roce 2011 bylo vinařství oceněno titulem Vinařství roku ČR!

  Co ochutnáme:
  Začneme první ukázkou nových vín z ročníku 2023. Ochutnáme vína nejen z nerezu a několika typů dřevěných sudů, ale i z betonových tanků. Vinaři také vysvětlí, co je to Cuvée M[LAS]K, tedy Mádlovo LASkavé Cuvée! A připraveno je i jedno překvapení.

  Cena 699 Kč/osobu (rezervace: sarka@moravskysommelier.cz nebo 603264264).

  Vinotéka Moravský sommelier, Kpt. Jaroše 3