Kalendář akcí


únor 2024 duben 2024

březen 2024

Po Út St Čt So Ne
26272829123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
 • Květiny roku

  Květiny roku

  Srdečně vás zveme na první samostatnou výstavu Veroniky Áčové, která představí její kresby z posledních dvou let.

  Obrazy vám přiblíží hlavní motivy Veroničiny tvorby - portréty a zájem o květiny. Veronika pracuje s médiem kresby pastelkami, které se může zdát poněkud naivní, ale způsob jakým tvoří v sobě mísí velkou dávku pečlivosti a smyslu pro detail. 
  Kresby byly součástí Veroničiny diplomové práce - tvorba kalendáře a každá kresba zosobňuje jednotlivé měsíce roku.

  Výstava bude otevřena každé úterý až pátek od 14 do 17 hodin (po tel. domluvě kdykoliv). Vernisáž se uskuteční 15. 2. v 17:00 hodin.

  Galerie 99, Slovácká 2587, Břeclav
 • Svět kostiček - SEVA POHÁDKA

  Svět kostiček - SEVA POHÁDKA

  Svět kostiček – SEVA POHÁDKA

  Návštěvníci muzea pod vodárnou  se mohou již od 21. února do 5. května 2024 těšit na epochální expozičně – herní výstavu modelů vlastní ateliérové tvorby projektu Svět kostiček® s tématikou ikon české i zahraniční pohádkové a filmové produkce pod názvem "SEVA POHÁDKA".

  Expozice nabídne více než 200 modelů a skulptur ve třech různých měřítkách, navržených a sestavených autory Peesko® a AHK, bez jakéhokoliv lepení, lakování a modifikace z dílů české stavebnice SEVA. Výstava nabídne také dětskou hernu o více herních zónách s kostičkami Seva® a Mosaic Maxi (Včela zdobí úl), skládačkových vozidel Combi Car a společenské vědomostní hry "Ukaž! Co víš?".

  Na pokladně muzea si mohou návštěvníci zakoupit vybrané nové stavebnice.

  muzeum pod vodárnou
 • (S)tvoření(m)

  (S)tvoření(m)

  Přijďte si do Havlíčkovy vily prohlédnout první samostatnou výstavu malířky Michaely Horáčkové, která na svých plátnech zachycuje naši nádhernou Moravu, místní kulturu, krojovaný svět i nekonečně poutavou krajinu – tak, aby toto všechno znaly i budoucí generace a krása našeho regionu ožívala dál.

  Kdo je Michaela Horáčková?
  Rodačka z Valtic a nyní obyvatelka Břeclavi-Poštorné. Ve svém srdci zůstává stále Valtičankou a právě její rodné město bylo inspirací k vytvoření jejího prvního obrazu ve stylu a technice, které zůstává věrná doposud.
  Vystudovala břeclavskou průmyslovou školu, obor dopravní, a k malířskému plátnu usedá, jak jí čas dovolí. Má dvě dcery a i když malovala už dřív, zlom nastal v roce 2015, právě když se jí narodila první dcera. Od olejových barev přešla ke graffiti markerům plnitelných akrylovými barvami a díky různé tloušťce hrotů  vykresluje tenké linie s detailně zpracovanými, až sofistikovanými prvky připomínajícími perokresbu. Objekty na obrazech jsou mnohdy pokroucené, jako by tančily. Od černobílých začátků se posunula i k barevnějším plátnům s tím, že jejími oblíbenými barvami zůstávají cihlová, odstíny šedé nebo petrolejová.

  Maluje to, co má ráda. A tak nás její obrazy v typicky černobílých a zemitých barvách, přenášejí na vinice jižní Moravy – do Valtic, Mikulova, autorčina milovaného Podpálaví, a taky za kávou a moravským folklórem v čele s krojovanou frajárkou.

  Na výstavě uvidíte obrazy vytvořené akrylem i kombinovanou technikou. Vybraná díla jsou prodejní.

  OTEVŘENO středa až pátek od 12 do 19 hodin, soboty a neděle od 9 do 19 hodin.

  Havlíčkova vila, třída 1. máje 418/37
 • Milan Vojtek: Fotit jsem vlastně nikdy nechtěl...

  Milan Vojtek: Fotit jsem vlastně nikdy nechtěl...

  „Fotit jsem vlastně nikdy nechtěl…“ tímto příznačným výrokem je nazvaná nová výstava fotografa a novináře Milana Vojtka v břeclavské synagoze.

  Výstavu doprovází symbolika tří čísel 60 – 30 – 20.  Nastávající šedesátník (což s mírnou nadsázkou znamená i šedesát let zájmu o železnici) strávil polovinu života v novinářské profesi, třetinu života, dvacet let, se představuje jako redaktor deníku Právo. 

  Otevřeno od úterý do neděle 13:00 - 17:00 hodin.

  synagoga
 • První pomoc s nadhledem a humorem

  První pomoc s nadhledem a humorem

  První pomoc s nadhledem a humorem s MUDr. Lindou Bílskou

  Obsah kurzu: bezpečnost, autonehoda, bezvědomí, resuscitace, krvácení, nácvik na figuríně, modelové situace, praxe, interní stavy, společné vyhodnocení, pojmenování chyb.

  Registrace na tel.: 732 615 677. Cena 1.200 Kč / osoba.

  Lotus centrum Břeclav, Na Hrůdách 1147
 • Gastro Hockey Cup 2024

  Gastro Hockey Cup 2024

  Legendární charitativní hokejový turnaj Gastro Hockey Cup je zpět! Kuchařští mágové Česka opět vymění vařečky za hokejky, rondony za výstroj a roztočí to na ledě. Cílem je nejen skvělá zábava, gastronomická show, ale především charitativní výtěžek, který opět poputuje na pomoc dětem.

  Na co se těšit:
  - bohatý food festival
  - tombola
  - doprovodný program - školička vaření pro děti, soutěže, cimbálovka Vergariovci
  - známé osobnosti na ledě i mimo něj

  Hokejový program:
  - hvězdy gastronomie reprezentují svá města (Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, České Budějovice, Select Slovensko)
  - od 16:00 hodin exhibiční utkání výběr Gastro Cup vs. Sigi Team

  Vstupné 250 Kč poputuje na dobrou věc (děti do 12 let zdarma)!

   

  Fosfa aréna Břeclav, Pod Zámkem 2881/5
 • Pletení žil

  Pletení žil

  Společné pletení žil a velkého kocaru, dílničky pro děti i dospělé, velikonoční jarmark, občerstvení s dortíky a kávou.

  Kulturní dům Poštorná