Záměr č. 1 TORUTO s. r. o.

Našim záměrem je v areálu bývalého cukrovaru na základě dosavadních zkušeností zachovat dispozice a chceme navíc obohatit a rozšířit o mnoho dalších aktivit jako je především centrum města Břeclav, domov pro seniory, bydlení a snížení nezaměstnanosti.

Důraz a rozmanitost a upozadění komerčních hledisek ve prospěch alternativních přístupů je úspěšným a ověřeným konceptem tohoto areálu.

Areál bývalého Cukrovaru je svojí atmosférou a prostředím vhodný pro veškeré aktivity města Břeclav. Chceme posunout dál rozvoj infrastruktury, zkrášlení okolních prostor pro veřejnost, lékařství, polyfunkce města apod.

Nenabízíme žádný experiment, nechceme za každou cenu vymýšlet něco nového, ale chceme nasazovat úspěšné formáty, které se podobně zaměřeným areálům osvědčily v jiných městech. Ve spolupráci S Americkou architekturou chceme vybudovat exkluzivní areál, který bude mít v Jihomoravském kraji stejný význam jako třeba Central Park v USA, kde se schází většina občanů a taky návštěvníků.

Do 12 měsíců bude vyhotovená celková studie od speciálních špičkových architektů ze Spojených států amerických z architektonické kanceláře. Stavbu by jsme chtěli zrealizovat v duchu podle nejnovějších trendů, budeme spolupracovat s americkou architektonickou kanceláří, která má skvělé nápady jak areál modernizovat.

Celková výše stavebních nákladů - 650 milionů korun českých.