Cyklistické trasy


cykostezky-2

Jen těžko budete hledat místo s tak dobrými podmínkami pro cykloturistiku, jako má oblast Pálavy a Lednicko-valtického areálu. Zdejší cyklotrasy vás zavedou k atraktivním turistickým cílům a jsou bezpečně sjízdné i pro ty nejmenší cyklisty.
K nejoblíbenějším trasám patří okruhy spojující zámky a salety Lednicko-valtického areálu. Značené cyklotrasy v oblasti Pálavy nebo některá z vinařských stezek, v čele s Mikulovskou vinařskou stezkou, nabízejí krásné výhledy a náročnější profil. A pokud se rozhodnete přijet k nám na kole nebo budete chtít od nás pokračovat dále, můžete využít některou z dálkových cyklotras. Patří k nim Greenways, která spojuje Prahu a Vídeň, nebo Jantarová stezka, která přivádí cykloturisty z Brna a ze severního směru až ze vzdáleného Polska a přes rekreační oblast Pasohlávky pokračuje jižním směrem na Vídeň.

Litujete teď, že jste si s sebou nepřivezli jízdní kolo? Nevadí! Navštivte Turistické informační centrum v Břeclavi, kde vám kolo rádi zapůjčí na libovolně dlouhou dobu! Více informací zde.

Lichtenštejnské stezky

cedule-knizeci.png Název slavného šlechtického rodu nese síť pěti vzájemně propojených cyklotras, která pokrývá oblast Lednicko-valtického areálu a část Dolního Rakouska. Páteřní trasa se nazývá Knížecí stezka, na kterou navazuje Břeclavská, Poštorenská, Valtická, Lednická a od května 2018 také Habánská stezka. Jejich celková délka je téměř 150 km. Za rakouskými hranicemi na ně navazuje Lichtenštejnská stezka a trasa Greenways Praha - Wien v délce 70 km.

 

Vinařské stezky

ukazky_znaceni.jpg Morava je protkaná více než tisícem dvěma sty kilometrů značených tras známých jako Moravské vinařské stezky, které vytyčila a spravuje Nadace Partnerství. Jakmile narazíte na symbol vinařských stezek, siluetu sklepa, jste na správné cestě. Stezky se klikatí vinařskou krajinou, zahýbají k vyhlídkám, procházejí sklepními uličkami a propojují významné vinařské obce.

 

Dálkové cyklotrasy

Kromě husté sítě místních cyklostezek protíná město Břeclav hned několik dálkových cyklotras. Pokud naším regionem jen projíždíte a máte před sebou ještě dlouhou cestu, jistě uvítáte tipy, kudy se dál vydat. Můžete vybírat např. z těchto tras: