Aktuality

 • Omezení provozu přepážek občanských průkazů a cestovních dokladů

  Ve dnech 20. 11. 2023 až 30. 11. 2023 bude z technických důvodů částečně omezen provoz na přepážkách občanských průkazů a cestovních dokladů. Děkujeme za pochopení.
  Celý článek
 • Uzavření městského úřadu

  Z důvodu odstávky vody bude ve čtvrtek 16. listopadu uzavřena hlavní budova Městského úřadu Břeclav (budova A a budova B). Děkujeme za pochopení.

  Celý článek
 • Papírové předplatné jízdenky skončí

  Na linkách městské hromadné dopravy v Břeclavi postupně skončí prodej papírových předplatných jízdenek. Nově bude možné zakoupit pouze předplatní jízdní doklady v elektronické podobě.
  Celý článek
 • Kamery strážníků dohlédnou i na nádraží

  Městská policie bude mít dohled nad výpravní budovou železniční stanice i nad nádražními peróny. Umožní to propojení kamerového systému Správy železnic a městského kamerového systému, který spravují strážníci.
  Celý článek
 • Kraj požádal o zápis pedagogického lycea do rejstříku škol

  Vznik pedagogického lycea na Střední škole Edvarda Beneše je zase o krok blíž. „Rada Jihomoravského kraje na svém zasedání dne 24. října schválila zápis tohoto oboru do rejstříku škol a školských zařízení,“ potvrzuje ředitel školy Jiří Uher. Budoucí pedagogové se začnou v tomto oboru v Břeclavi vzdělávat od školního roku 2024/2025.
  Celý článek
 • Rekonstrukce židovské obřadní síně je u konce

  Obdivuhodné detaily dokázali řemeslníci na konci 19. století vytvořit na objektu židovské obřadní síně v Břeclavi. Zdobné věžičky, překrásné vitráže, unikátní štuky i výmalbu budou moci již brzy Břeclavané obdivovat ve stejné podobě, v jaké ji v roce 1892 nechala vytvořit podnikatelsky a společensky významná židovská rodina Kuffnerů. Náročná rekonstrukce židovské obřadní síně je nyní u konce.
  Celý článek
 • Město odstartovalo rekonstrukci lůžkové části Domova seniorů

  V Břeclavi začala rekonstrukce lůžkové části Domova seniorů. Do modernizace pavilonu A město investuje 116 milionů korun bez DPH. Po jejím skončení bude mít Domov seniorů komfortnější zázemí pro zhruba stovku klientů, přibude evakuační výtah a elektronická požární ochrana.
  Celý článek
 • Uzavírka chodníku na ulici Národních hrdinů

  Upozorňujeme, že po celý příští pracovní týden bude uzavřen chodník a stezka pro cyklisty na ulici Národních hrdinů (viz mapka) z důvodu stavebních prací při výstavbě přípojky nízkého napětí. Prosíme chodce i cyklisty, aby od 30. října do 3. listopadu využili chodník na protější straně ulice, vedoucí kolem budovy městské knihovny a okresního soudu. Děkujeme!

  Celý článek
 • Komenského nábřeží se otevře 1. listopadu

  O měsíc dříve proti původnímu plánu skončí uzavírka nábřeží Komenského. Od 1. listopadu bude ulice opět průjezdná. Dobrá zpráva je to nejen pro obyvatele lokality, ale i pro pacienty polikliniky a nemocnice.
  Celý článek
 • Uzavření sběrného dvora a sběrného místa

  V sobotu 28. října (státní svátek), bude uzavřen sběrný dvůr na ulici Sovadinova i sběrné místo na ulici Hájová.
  Celý článek
 • Rokem 2024 provedou Břeclavany stromy

  Nový městský kalendář s tématikou Stromy a lesy Břeclavi a okolí na rok 2024 společně pokřtili za účasti starosty města Svatopluka Pěčka břeclavští fotografové, kteří se na něm podíleli. A jak jinak než mezi stromy u Kančí obory.
  Celý článek
 • Dům ustupuje trase obchvatu

  Na Hraniční ulici v Břeclavi začala demolice rodinného domu, který ustoupí trase obchvatu. Budova, kterou Ředitelství silnic a dálnic vykoupilo, je již delší dobu opuštěná. V uplynulých dnech tady dělníci odstranili náletové dřeviny, aby se s technikou mohli pustit do rozebrání samotné stavby.
  Celý článek