Aktuality

 • Vyzdobte trafostanice a rozvaděče

  Město Břeclav ve spolupráci s firmou EG.D vyhlašuje soutěž o zajímavé grafické návrhy na výzdobu rozvaděčů a trafostanic ve městě s názvem Zanech svou stopu ve veřejném prostoru.
  Celý článek
 • Uzavření sběrného dvora

  Sběrný dvůr na ul. Sovadinova bude ve sváteční dny (pondělí 1.5. a pondělí 8.5.) uzavřen. V době svátků bude mimo provoz i mobilní sběrné místo (sběr bioodpadu) v CH. N. Vsi - Lipínek.
  Celý článek
 • Na Pohansko se už může

  Městský úřad Břeclav, odbor stavební a životního prostředí, jako příslušný orgán státní správy lesů vydal opatření veřejné povahy, podle kterého i nadále platí zákaz do oBory Soutok, s výjimkou zpevněné lesní cesty v úseku Břeclav - zámeček Pohansko a zpět. Opatření platí od středy 26. dubna.
  Celý článek
 • Břeclav opět potěší děti

  Pomalu, ale jistě se nám blíží 6. květen a s tím spojená velkolepá akce pro děti – Břeclav dětem, která se opět uskuteční v areálu pod zámkem.
  Celý článek
 • Břeclav získala miliony na sociální projekty

  Mimořádně úspěšná byla Břeclav při získávání dotací na sociální projekty. Dohromady se podařilo získat přes dvacet milionů, díky kterým se zlepší šance na uplatnění osob z vyloučených lokalit a zároveň také bezpečnost města.
  Celý článek
 • Zákaz vstupu do obory Soutok

  Městský úřad Břeclav, odbor stavební a životního prostředí, vydal v pondělí 17. dubna opatření obecné povahy o dočasném zákazu vstupu do obory Soutok.
  Celý článek
 • Otevírání Lichtenštejnských stezek se blíží

  V sobotu 22. dubna opět společně otevřeme Lichtenštejnské stezky.
  Celý článek
 • Město nabízí kurzy češtiny pro cizince

  Město Břeclav nabízí bezplatnou výuku českého jazyka pro cizince hovořící ukrajinsky nebo vietnamsky.
  Výuka bude probíhat v období duben–červen a září–listopad 2023 dvakrát týdně v odpoledních hodinách v Městské knihovně Břeclav na adrese Národních hrdinů 9, Břeclav.

   

   

   

  Celý článek
 • Břeclav čekají stamilionové investice

  Rekonstrukce městského koupaliště a bazénu, rekonstrukce Domova seniorů a výstavba hřiště u Základní školy Na Valtické. To jsou tři projekty, o jejichž uskutečnění rozhodli na svém středečním zasedání břeclavští zastupitelé. Bez externího financování je město nezrealizuje, zastupitelé proto schválili přijetí úvěru ve výši 700 milionů korun.
  Celý článek
 • Máte nápady, jak vylepšit Břeclav?

  Máte nápady, jak vylepšit Břeclav? V dalším ročníku participativního rozpočtu na jejich uskutečnění budete mít už čtvrt milionu korun. Ve srovnání s letošním rokem je to o padesát tisíc korun více. Navýšení části rozpočtu, o jejímž využití rozhodnou sami Břeclavané, už schválila rada města.
  Celý článek
 • Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně v platebním kiosku

  Od posledního březnového dne je na Městském úřadě Břeclav v provozu platební kiosek, díky kterému mohou lidé pohodlně uhradit místní a správní poplatky.
  Celý článek
 • Dopravní průzkum v Břeclavi

  V Břeclavi dnes začíná instalace kamer, které budou monitorovat dopravu v konkrétních ulicích. Cílem anonymního dopravního průzkumu je získat data, která poslouží k pochopení dopravního chování ve městě a k vytvoření dopravního modelu.

  Sčítací kamery umísťují technici do výšky zhruba tří metrů zejména na sloupy veřejného osvětlení či dopravní značky. Samotné měření bude probíhat v průběhu čtvrtka. V pátek se pak kamery opět odinstalují.

  Výsledky jednodenního měření budou pro Břeclav podkladem pro zpracování plánu udržitelné městské mobility. Jde o strategický dokument, který na základě odborných analýz, ale také ve spolupráci s obyvateli města stanoví cíle a opatření vedoucí k bezpečné, efektivní, dostupné a udržitelné městské dopravě

  Plán udržitelné městské mobility se bude zabývat všemi dopravními módy ve městě, tedy pěší a cyklistickou dopravou, veřejnou hromadnou dopravou, individuální automobilovou dopravou, nákladní dopravou i parkováním. Mimo jiné má zlepšit kvalitu života obyvatel města, snížit negativní dopady dopravy na zdraví obyvatel a životní prostředí, zvýšit podíl přepravy ve prospěch udržitelných dopravních módů, zlepšit přístupnost dopravy pro všechny občany včetně osob se sníženou schopností pohybu a orientace či zatraktivnit a zpříjemnit prostředí města a další.

  Celý článek